25 632 84 35   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenia

Relacja z X Naukowego Zjazdu Położnych Regionu Siedleckiego

„Z myślą o zdrowiu, wyzwania położnej wobec współczesnej medycyny i świata”

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego oraz Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. były w tym roku organizatorami X Naukowego Zjazdu Położnych Regionu Siedleckiego.

Zjazd odbył się 20 września 2014 r. w Przyworach Dużych, w Biesiadnym Sioło. 

Naukowe Zjazdy położnych zostały zainaugurowane 8 kwietnia 2006 roku, już kolejny raz położne spotkały się 7 października 2006 r. Na zjazd wybrano Dom Biesiadny w Przyworach Dużych.

Z roku na rok spotkania cieszą się coraz większym zainteresowaniem położnych i pielęgniarskiej kadry kierowniczej.

W każdym naukowym zjeździe uczestniczą osoby znane w środowisku medycznym oraz władze samorządowe i dyrektorzy podmiotów leczniczych. Sesjom naukowym towarzyszą prelekcje przedstawicieli firm działających na rzecz zdrowia kobiet, noworodków, niemowląt i dzieci starszych.

X Jubileuszowy Zjazd swoją obecnością uświetnili: prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych dr n. med.Grażyna Rogala-Pawelczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce Anna Sochacka, Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w latach 2003 -2011 Halina Głuchowska, Kierownik Katedry Pielęgniarstwa Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach dr n. med. Jolanta Golach, przedstawiciel Dyrektora SPZOZ w Siedlcach Małgorzata Rutkowska, Prezes TWP OR w Siedlcach dr Jerzy Żądełek, Dyrektor TWP OR w Siedlcach Czesław Jarecki-Sikorski.

List okolicznościowy nadesłała dr n. med. Grażyna Bączek – konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego.

Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładów znakomitych wykładowców: Prof. dr hab. n. med. Ewy Dmoch-Gajzlerskiej z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Prof. dr hab. n. med. Jacka Gronwalda z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, dr n. med. Magdaleny Mazurek-Kociubowskiej z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dr n. med. Konrada Florczaka z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, lek. Artura Prusaczyka specjalisty w dziedzinie ginekologii i położnictwa,
V-ce Prezesa Zarządu Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o.o.

Zjazd obejmował dwie sesje naukowe pt.: „Położnictwo w kontraktach NFZ”,„Diagnostyka w chorobach onkologicznych” oraz sesje warsztatową „Zasady udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia noworodka i niemowlęcia”, prowadzoną przez firmę MEDIKURS. 

W zjeździe uczestniczyli przedstawiciele firm medycznych: Miralex Sp.zo.o., Mead Johnson Nutrition, Medela Polska Sp. z o. o., TU INTER Polska, Nestle Polska S.A., Bank Komórek Macierzystych, Solpharm, Hurtownia Artykułów Dziecięcych MADAR w Siedlcach, Mery Key, Topperware.

Po wiedzę i umiejętności przyjechały położne z podmiotów leczniczych funkcjonujących w obszarze działania naszej Izby. 

Spotkania położnych Regionu Siedleckiego służą wymianie doświadczenia zawodowego, pogłębiają wiedzę i są źródłem nowej wiedzy, integrują środowisko, promują zawód położnej. 

Świadczenia pielęgniarskie i położnicze stanowią jeden z ważniejszych obszarów opieki zdrowotnej. Osoby je wykonujące mają świadomość tego, że muszą je realizować zgodnie z najnowszą wiedzą, dlatego we wszystkich spotkaniach tak licznie uczestniczą. Udział w naukowych zjazdach jest bezpłatny. 

Przyjazna atmosfera spotkań jest zachętą do angażowania się wielu z nas w organizację spotkań w kolejnym roku, za co Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego składa serdeczne podziękowanie.

Przygotował: Zespół Położnych przy ORPiP

Region Siedlecki

region-siedlecki

 

Dane teleadresowe

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Siedlcach

ul. Mazurska 2
08-110 Siedlce

e-mail: biuro@oipip.siedlce.pl 

tel./fax: (25) 632-54-10
tel.: (25) 632-84-35
tel.kom.: 502-052-417

Konto bankowe: 58 1020 4476 0000 8402 0016 8518

Biuro

Biuro Izby czynne:  
Pn.-Wt.  8:00-17:00, Śr., Pt.  8:00-16:00, Czw. 7:30-17:00 

Porady Prawne:
Śr. 11:00-12:00

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej

w pierwszą i trzecią środę miesiąca w godz. 13:00 - 14:00,  telefon: (25) 632-84-35