25 632 84 35   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenia

Otwarcie siedziby Siedleckiej Izby Pielęgniarek i Położnych

Szanowne Pielęgniarki i Położne, Pielęgniarze i Położni Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego.

28 września 2017 r. w budynku przy ul. Mazurskiej 2, w Siedlcach odbyło się jej oficjalne otwarcie naszej, własnej siedziby Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego. Zapraszam do współpracy i do odwiedzania nas w naszej siedzibie. 

Było skromnie, ale uroczyście i naukowo. Uroczystość otwarcia i poświecenia pomieszczeń została połączona z konferencją naukową, obejmującą zagadnienia z prawa medycznego i odpowiedzialności pielęgniarki i położnej w związku z realizacją świadczeń zdrowotnych. 

Własna siedziba to podkreślenie naszej samodzielności, to lepsze warunki do realizacji zadań, a także możliwość rozszerzenia działań, możliwość odpowiedniego zabezpieczenia dokumentów, współpracy z instytucjami na terenie siedziby Izby. Własna siedziba ma przyczyniać się do realizacji nowych pomysłów, inicjatyw na rzecz samodzielności, samorządności pielęgniarek i położnych, zgodnie z założeniami ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych, ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, i innych ustaw regulujących wykonywanie zawodów.

Powierzchnię zakupionego lokalu staraliśmy się tak zagospodarować i wyposażyć, aby stworzyć optymalne warunki do pracy, załatwiania spraw, posiedzeń ORPiP, prowadzenia kształcenia itp. 

Dzięki Firmie INVEST Jarosław Ciołek, udało się przygotować najbardziej optymalny projekt.

Wśród pomieszczeń znajdują się pomieszczenia do działalności merytorycznej, prowadzenia rejestrów, sala konferencyjna, biuro Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, biuro Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych, pomieszczenie do przechowywania dokumentów. 

Od marca do sierpnia bieżącego roku staraliśmy przygotować naszą siedzibę do oficjalnego otwarcia. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu 28 września br. zaszczycili nas swoją obecnością.

Siedzibę poświęcił ks. dr Piotr Pielak Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia, za co jesteśmy księdzu bardzo wdzięczni.

W uroczystości wzięły udział główne władze samorządu zawodowego: Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Pani mgr Zofia Małas, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Pielęgniarek i Położnych Dr n. med. Grażyna Rogala-Pawelczyk, przedstawiciele administracji publicznej i samorządowej, Kierownik Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Pan Marek Renik, Wicestarosta Powiatu Siedleckiego Pan Michał Okniński, Wicestarosta Sokołowski Pani Marta Sosnowska, Rektorzy uczelni siedleckich Profesor dr hab. Anna Charuta Prorektor ds. studiów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, dr Bożena Piechowicz Rektor Collegium Mazovia, dyrektorzy podmiotów leczniczych: dr Dorota Gałczyńska-Zych Dyrektor Szpitala Bielańskiego i. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Pani Ewa Wojciechowska Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim, Pan Artur Więckowski Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim, Przedstawiciele Dyrekcji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach, Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp.z o.o., Samodzielnego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im dr. Teodora Dunina w Rudce, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łosicach, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach Pani Urszula Łukasiewicz, Dyrekcja Towarzystwa Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny Pan Czesław Jarecki -Sikorski, Arletta Borkowska, Katarzyna Soćko.

Dziękujemy Szanownym Gościom za słowa uznania i okolicznościowe prezenty.

Wstęga została przecięta w towarzystwie Pani Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych mgr Zofii Małas, Pani mgr Krystyny Wujek Przewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych II i III Kadencji, w obecności Członków Organów Izby obecnych i poprzednich Kadencji, oraz oczywiście w towarzystwie Pielęgniarek i Położnych naszej Izby, dla których to miejsce ma być miejscem pracy, szkoleń, dyskusji, rozwoju zawodowego, spotkań koleżeńskich.

Wiceprzewodnicząca Bernarda Machniak na tę okoliczność przygotowała prezentację odzwierciedlającą przebieg naszych działań.
Cześć naukowa, która została zorganizowana w Sali Konferencyjnej w Hotelu Aleksandria cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Głównymi wykładowcami byli  Dr n. med. Grażyna Rogala Pawelczyk, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Pielęgniarek i Położnych, Dr Paweł Strzelec Radca Prawny Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.

Konferencja została przygotowana przy współpracy z firmami: TU INTER Polska S.A, BIOTON SA, Atende Medica Sp. z o.o., Greenpol, Serevent, Towarzystwem Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Siedlcach, Mery Key.

Serdecznie dziękuję wszystkim koleżankom, kolegom członkom samorządu i osobom spoza naszej korporacji i branży, którzy wspierali nas w czasie przygotowywania dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia całego procesu kupna lokalu, dostosowania do potrzeb naszej działalności, w czasie przeprowadzki, porządkowania i przygotowania do otwarcia.

Dziękuję fot. Jarkowi Kurzawa, który po raz kolejny przygotował fotorelację.

Jednocześnie składam serdeczne podziękowania Dyrekcji „Medyka” w Siedlcach za to, że przez wiele lat mogliśmy korzystać z pomieszczeń przy ul. Młynarskiej 17, będziemy zawsze miło wspominać ten czas współpracy, myślę, że nadal razem możemy podejmować różne inicjatywy na rzecz społeczności naszego miasta i regionu.

 
Hanna Sposób Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego


Region Siedlecki

region-siedlecki

 

Dane teleadresowe

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Siedlcach

ul. Mazurska 2
08-110 Siedlce

e-mail: biuro@oipip.siedlce.pl 

tel./fax: (25) 632-54-10
tel.: (25) 632-84-35
tel.kom.: 502-052-417

Konto bankowe: 58 1020 4476 0000 8402 0016 8518

Biuro

Biuro Izby czynne:  
Pn.-Wt.  8:00-17:00, Śr., Pt.  8:00-16:00, Czw. 7:30-17:00 

Porady Prawne:
Śr. 11:00-12:00

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej

w pierwszą i trzecią środę miesiąca w godz. 13:00 - 14:00,  telefon: (25) 632-84-35